Üniversitemize kayıt sırasında engelli öğrenci olduğunuzu bildirerek engellikle ilgili birimlere yönlendirme isteyebilirsiniz. Engel durumunuzu bildirdiğiniz taktirde sizinle ilgili tüm oryantasyon çalışmalarını yapabilir, akademik erişilebilirliği sağlamaya çalışabiliriz. Detaylı bilgi edinmek için Engelli Öğrenci Web sitemizi (http://engelsiz.isparta.edu.tr) ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca engelsiz@isparta.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Öncelikle üniversitenin mevzuatında yer alan tüm haklarınız mevcuttur. Ayrıca engelli öğrencilere yönelik olan "ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ENGELSİZ ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ BİRİMİ ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI YÖNERGESİ"ni ve "ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ ENGELLİ ÖĞRENCİ EĞİTİM – ÖĞRETİM VE SINAV UYGULAMALARI YÖNERGESİ"ni inceleyerek haklarınızı öğrenebilirsiniz. ( http://engelsiz.isparta.edu.tr/mevzuatlar/)

Öncelikli olarak bölümünüzde atandığınız akademik danışmanınızla görüşebilirsiniz. Sorununuz çözülmediği takdirde Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na (0246 214 61 80) başvurabilirsiniz.

Öğrencilerimizin ders işlemleriyle ilgili süreçler hakkında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden duyurular yapılmaktadır. Düzenli olarak OBS duyurularını takip etmenizi öneririz.

Engelsiz ISUBÜ Birimi, eğitim eşitliğini sağlamak adına çalışmaktadır. Başvurunuz sırasında sizinle birlikte ders, sınav ve sosyo-kültürel faaliyet uygulamalarına ilişkin ihtiyaçlarınızı belirliyoruz. (örn., öğretim görevlisini ve tahtayı takip edebileceğiniz bir yere oturmanızın sağlanması, sınav kağıtlarınızın büyük punto ile basılması, sınavlarda ek süre verilmesi gibi). Bu isteklerinizi Birim olarak değerlendiriyor ve sorunun çözümüyle ilişkili olan birimlere aktarıyoruz.